name site

gerb ukr

Символіка Талалаївського району

Герб: у зеленому полі щита (співвідношення ширини до висоти 7:8) срібна брама з вежею, золотими дахами і воротами. В отворі відкритих воріт золоте серце, над брамою обабіч - золоті лапчастий хрест і восьмипроменева зірка, під брамою – ламана нитяна і три нитяні золоті балки.

Прапор: прямокутне зелене полотнище із співвідношенням сторін 2:3, посередині якого проходять чотири білі горизонтальні смуги ( загальною шириною 1/5 ширини прапора), а у верхньому від древка крижі зображений герб району із додатковим білим контуром. У прапорі чотири білі горизонтальні смуги уособлюють чотири річки Талалаївського району : Березовиця, Лисогір, Олава, Ромен.

Історичне обґрунтування герба і прапора Талалаївщини

Талалаївський район, утворений в 1933 році, своєї символіки не мав.
Підґрунтям для створення герба і прапора району стали відомості про історичний розвиток краю, економічні, культурні та інші багатовікові традиції.

У пропонованому варіанті герба зображення брами орнаментальних ліній, хреста та зірки вдало підкреслює особливості району і дає змогу мати самобутній символ.

Елементи гербової емблеми району складаються із трьох частин.
В нижній частині щита розташовані стилізований фрагмент орнаменту з кераміки ХІ століття, знайденої археологами на території району (Ю.Ю.Моргунов „Два городища ХІ-ХІІІ ст. на р.Ромен в Посуллі”.”Наука”М.1982р.), означає досвід, знання та спадщину минулих поколінь.

Центральною частиною герба є зображення брами з відчиненими воротами та надворітньою баштою, прообразом церкви, та серця в отворі воріт. Це обереги, що означають гостинність, щирість, сердечність, вірність, відкритість для добра та прагнення високого ідеалу та духовності.

У верхній частині герба над брамою обабіч розташовані лапчастий хрест і восьмипроменева зірка. Козацький хрест означає незалежність, волю, свободу та демократію і підкреслює належність краю до подій козацької доби (Гетьман Лівобережної України Іван Самойлович був сотником Красноколядинської сотні Прилуцького полку). Восьмипроменева зірка, що уособлює сонце, часто використовувалася у козацькій символіці і є символом світла, постійності та довершеності.

Зелений колір прапора означає життя, підкреслює географічні особливості регіону з великою площею лісів, луків, ланів. Додатковий білий контур навколо герба підкреслює зв’язок із символікою Чернігівської області. Чотири білі горизонтальні смуги уособлюють чотири річки Талалаївського району : Березовиця, Лисогір, Олава, Ромен.

Затверджено рішенням Талалаївської районної
ради від 26.03.2004 року

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd