name site

gerb ukr

Головна/Наша діяльність/Новини/Фільтрувати матеріали за датою: Вівторок, 11 лютого 2020

Фільтрувати матеріали за датою: Вівторок, 11 лютого 2020

Пам'ятка населенню «БЕРЕЖІТЬСЯ ХВОРОБ ТВАРИН, ЩО ПЕРЕДАЮТЬСЯ ЛЮДИНІ!»

    Щорічно в Україні реєструються випадки захворюваності людей на сказ. В усіх смертних випадках від сказу, зареєстрованих в Україні, постраждалі від укусів тварин звертались у медичні заклади лише в день прояву клінічних ознак хвороби. При своєчасному зверненні постраждалого до лікувального закладу проводиться щеплення антирабічною вакциною, що попереджує захворювання і врятовує життя.
Тому звертатися за медичною допомогою потрібно відразу після контакту (укусу чи ослинення) з підозрілою твариною, бо при проявах клінічних ознак врятувати хворого, як правило, не вдається.
Інкубаційний період сказу триває досить довго – у середньому 1–3 місяці (хоча може тривати й до року), і перші ознаки хвороби виникають пізно, коли у мозку вже відбулися руйнівні процеси (набряк, крововилив, деградація нервових клітин), що робить лікування проблематичним.

Щоб запобігти захворюванню на сказ та смерті від цієї особливо небезпечної хвороби, необхідно:

- уникати контактів з бездомними та дикими тваринами, постійно пояснювати дітям небезпеку таких контактів. Особливо уважно слід оглядати дітей після прогулянки чи контакту з твариною.
- рани від укусу, подряпини, місця ослинення, потрібно негайно ретельно промити під проточною водою з господарським милом, обробити краї пошкоджень йодом, накласти асептичну пов’язку. Не слід зупиняти кровотечу. В цей же день слід негайно звернутися до травматологічного пункту, який працює цілодобово.
- якомога швидше звернутися до медичної установи для проведення антирабічного щеплення та серотерапії, що проводяться за затвердженою схемою;
- своєчасно робити щеплення проти сказу домашнім тваринам, сторожовим собакам; виконувати правила утримання домашніх тварин та норм поводження з ними;
- доставляти фахівцям ветеринарної медицини хворих тварин або їх трупи в разі, якщо тварина загинула;
- не знімати шкуру з трупів диких тварин при їх знаходженні;
- в разі укусу домашньою твариною, слід з’ясувати ім’я господаря та адресу - це допоможе вам уникнути щеплень проти сказу, оскільки за твариною можна встановити ветеринарний нагляд;
- у разі пошкодження одягу, в якому була одягнута людина під час укусу, треба його обробити гарячою праскою і лише після цього одяг можна ремонтувати.

  • Опубліковано в Новини

На Чернігівщині СБУ затримала головного інспектора митниці на систематичному вимаганні хабарів


  Співробітники Служби безпеки України викрили на систематичному отриманні хабарів посадовця посту «Нові Яриловичі» Північної митниці ДМС України.
Оперативники спецслужби встановили, що головний державний інспектор налагодив систематичне вимагання неправомірної вигоди з громадян за безперешкодне митне оформлення транспортних засобів у режимі так званого «тимчасового ввезення».
    Правоохоронці затримали інспектора на робочому місці під час чергового отримання хабара у розмірі шість тисяч гривень. Раніше співробітники СБУ задокументували одержання митником ще чотирьох тисяч гривень неправомірної вигоди.
Під час обшуків за місцем проживання фігуранта справи виявлено понад 10 тисяч доларів США та більш ніж 60 тисяч гривень.
У межах кримінального провадження, розпочатого за ч. 3 ст. 368 (прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою) Кримінального кодексу України, тривають слідчі дії для встановлення інших посадових осіб митниці, можливо причетних до протиправної діяльності. Вирішується питання щодо повідомлення затриманому про підозру у вчиненні злочину.
    Операція з викриття зловмисника проводилася під процесуальним керівництвом прокуратури.

Пресцентр       СБ України

 

 

  • Опубліковано в Новини
Підписатися на цей канал RSS
Our website is protected by DMC Firewall!