name site

gerb ukr

Головна/Наша діяльність/Новини/До Міжнародного дня людей з інвалідністю

До Міжнародного дня людей з інвалідністю

  • Опубліковано в Новини

     Міжнародний день людей з інвалідністю, який щороку відзначається 3 грудня, покликаний привернути увагу до найбільш незахищеної частини суспільства – людей з обмеженими можливостями. На початок 2018рокунаЧернігівщині за адміністративними даними налічувалося понад 79 тис. осіб з інвалідністю, або78осіб у розрахунку на 1000 населення (в Україні – 62).Близько 10 тис. із них було встановлено І групуінвалідності, 26 тис.– ІІ, 39 тис. – ІІІ,4 тис. – діти до 18 років.

      Минулого року вперше визнано інвалідність майже в 4 тис. осіб, у кожного четвертого з них – у зв’язку з новоутвореннями, у кожного п’ятого – через хвороби системи кровообігу.
На 1 січня 2018року пенсію за інвалідністю в органах Пенсійного фонду України отримували 43 тис. осіб. Середній розмір її, з урахуванням цільової грошової допомоги,становив 2113 грн.
Однією з надійних форм соціального захисту людей з особливими потребами є організація їх соціально-побутовогота медичного обслуговування через мережу інтернатних установ, територіальних центрів та відділень соціальної допомоги. В області діють 7 будинків-інтернатів для громадян похилого віку та дорослих з інвалідністю на 1764місця та 2 будинки-інтернати для дітей та молоді з інвалідністю на 247 місць. У 2017 році 31 установа, що надає соціальні послуги, організувала побутову й медико-соціальну допомогу в умовах стаціонарного, тимчасового, денного перебування та вдома й обслуговувала
7,3 тис. осіб з обмеженими можливостями.

Головне управління статистики у Чернігівській області

Our website is protected by DMC Firewall!